BILGI TEKNOLOJISI

IT departmanımız, geçmişinde OpenBSD, Linux Kernel ve kapalı kaynak yazılım projelerini içeren birçok büyük projelere imza atmış olan tecrübeli ve eğitimli personelden oluşmaktadır.

IT departmanımız VIC’i geleceğe taşımayı hedeflemektedir. Aslında, ürün denetimi faaliyetinin teknoloji desteği ile yapılmasını sağlayarak modernize etmiş ve denetim faaliyetlerine bir standardizasyon getirilmesini sağlamıştır.

IT altyapı, merkezi GNU/Lınux OS yazılımı kullanan serverlar üzerinde, birkaç APP’ın çalıştırılması ve dünya üzerindeki herhangi bir yerden gönderilen denetleme/gözetim bilgilerinin bu altyapı üzerinde işlenmesi prensibine dayalı olarak çalışmaktadır. Ayrıca APP’ler; taşınan ürünlerin bilgi, görüntü ve videoların toplanması maksadıyla görev yapmaktadır ve gerçek zamanlı olarak merkezi serverlara bu bilgileri otomatik olarak göndermektedir.

Bu aplikasyonlar (APP) tüm dünya çapında VIC personeli ve yüklenici firmalar tarafından kullanılmakta, daha sonra bu bilgiler merkezi serverlar tarafından toplanmakta ve işlenerek VIC personeli müşterilerimizin kullanımına sunulmaktadır.

VIC on-line portal’i ile müşterilerimiz, dünya üzerinde herhangi bir yerden kendi özel alanlarına giriş yapmakta, taşınan ürünlerinin ve devam eden işlerinin görüntülerine, bilgilere ve videolarına ulaşabilmektedir. Bu sayede, ürünlerin sahipleri herhangi bir anda ürünlerinin durumlarını kontrol edebilmek imkanına sahip olmaktadır.